Joanna-Jakubowska-Zawada-adwokat-Rzeszow-kancelaria

Joanna Jakubowska-Zawada

Adwokat | Mediator | CEO

BIOGRAFIA

Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada zarządza dynamicznie rozwijającą się Kancelarią Adwokacką w Rzeszowie. Od 2010 r. jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, początkowo jako aplikant adwokacki, następnie jako adwokat. Ponadto jako mediator należy do Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Będąc z wykształcenia prawnikiem i filozofem adwokat Joanna Jakubowska-Zawada szuka dla swoich klientów nieszablonowych rozwiązań, a dzięki znajomości skutecznych technik, pomaga swoim klientom osiągać założone cele i minimalizować koszty. Wieloletnie doświadczenie przyczyniło się do tego, że potrafi myśleć kreatywnie i nie boi się wyzwań. Dzięki temu wykonywany zawód poczytuje jako pasje i możliwość ciągłego poszerzania horyzontów. Jako partner zarządzający dba o indywidualne podejście do klienta i wsparcie na wszystkich etapach prowadzonego postępowania, zgodnie z uprzednio opracowaną strategią. Stworzyła w ramach Kancelarii Adwokackiej zespół utalentowanych i wykwalifikowanych adwokatów, których efektywną pracę na rzecz klientów Kancelarii, można obserwować każdego dnia! Wieloletnia i ścisła współpracaz klientami umożliwiła jej na wypracowanie w Kancelarii wysokich standardów pracy i obsługi klienta, jak również pozwoliła jej na wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym klienci czują pełne przewodnictwo Kancelarii, w toku prowadzonych dla nich spraw.

Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada ma na koncie wiele wygranych, skomplikowanych spraw sądowych i pozasądowych. Ma bogate doświadczenie w wszystkich obszarach doradztwa prawnego Kancelarii począwszy od spraw cywilnych, skomplikowanych rozwodów, podziałów majątku, a skończywszy na przeprowadzaniu rozbudowanych due diligence dla firm, dokonywaniu przekształceń i fuzji podmiotów gospodarczych, doradztwie w ramach stałej obsługi firm produkcyjnych, handlowych, informatycznych i usługowych. Joanna Jakubowska-Zawada jako główny taktyk Kancelarii zbiera fakty i przygotowuje strategie dla prowadzonych spraw. Określa kierunki działania i nadzoruje działania zespołu. Jako adwokat holdingów rodzinnych zajmuje się doradztwem prawnym w biznesie, jak również w sprawach prywatnych i rodzinnych klientów biznesowych. Realizuje profesjonalne wsparcie prawne dla przedsiębiorców na każdym etapie ich działalności zaczynając doradztwa w wyborze formy prawnej, rejestracji firmy, przygotowania dokumentacji niezbędnej do bieżącego prowadzenia firmy, analizy procesów inwestycyjnych, formułowaniu adekwatnych umów, prowadzenia negocjacji, reprezentacji sadowej i pozasądowej w sporach pomiędzy kontrahentami, a także w procesie rozwiązania spółki czy jej likwidacji. Doradztwo prawne prowadzi także w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw. Pomaga tworzyć markę przedsiębiorstwa poprzez rejestrację znaków towarowych, wprowadzenia procedur zabezpieczających tajemnicę przedsiębiorstwa i tworzeniu umów o zakazie konkurencji, a także zwalcza naruszenia praw autorskich przedsiębiorców i reprezentuje ich w sporach związanych z prawem własności intelektualnej.

Jako specjalista w zakresie prawa medycznego ma wieloletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze podmiotów leczniczych, a także związane ze sporami z personelem medycznym, z pacjentami, z Narodowym Funduszem Zdrowia. Współpraca ze szpitalami i podmiotami ambulatoryjnej opieki zdrowotnej pozwoliła jej na wyspecjalizowanie się w obszarach związanych z służbą zdrowia. Zrozumienie na przestrzeni lat realiów funkcjonowania podmiotów leczniczych wpłynęło na sukcesy w reprezentacji i obronie lekarzy we wszelkich postepowaniach prowadzonych przeciwko nim w ramach procesów cywilnych, postępowań karnych, dyscyplinarnych i przed Rzecznikiem Praw Pacjenta. Nabytą wiedzę wykorzystuje w celu zwiększania świadomości prawnej podmiotów leczniczych i wprowadza dla nich rozwiązania
i procedury ochronne.

Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada od wielu lat reprezentuje klientów w sprawach dotyczących nieruchomości. Prowadzi doradztwo prawne dla deweloperów, pośredników nieruchomości, negocjuje warunki umów rezerwacyjnych, deweloperskich i przenoszących prawo własności. Ponadto prowadzi sprawy o zasiedzenie, zniesienie współwłasności nieruchomości i ustanowienie służebności.

Ścisła współpraca z ekspertami z różnych branż, biegłymi rewidentami, rzeczoznawcami, geodetami, instytutami opiniotwórczymi pozwala jej na opracowywanie strategii dla prowadzonych spraw w oparciu o wiedzę prawniczą, jak również o specjalistyczne dane i opinie.

Wieloletnie i zaangażowane wykonywanie zawodu uczyniło z niej skutecznego adwokata.

Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada przed założeniem Kancelarii Adwokackiej zdobywała doświadczenie w wiodących kancelariach w Rzeszowie m.in. w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Małgorzaty Poliwki - Pacany, gdzie nabyła doświadczenie w zakresie prawa karnego i prawa rodzinnego oraz w Kancelarii Adwokackiej Adwokata Borysa Kalinki, gdzie uzyskała szerokie kompetencje w zakresie prawa handlowego, obsługi prawnej firm, negocjacji handlowych, prawa umów cywilnych i w sprawach gospodarczych. Możliwość rozwoju pod skrzydłami tychże patronów pozwoliła jej na wejście na głębokie wody wykonywanego zawodu już od wczesnych lat aplikacji adwokackiej.

OBSZARY DORADZTWA PRAWNEGO

EDUKACJA

 • I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie – profil humanistyczny z elementami prawa
 • Uniwersytet Rzeszowski – Wydział Prawa i Administracji – Kierunek: Prawo – magister prawa
 • Uniwersytet Rzeszowski – Wydział Filozofii – Kierunek: Filozofia – magister filozofii
 • Uniwersytet Jagielloński – Prawo Medyczne i Bioetyka – studia podyplomowe
 • Uniwersytet Jagielloński – Prawo własności intelektualnej – studia podyplomowe
 • Uniwersytet Jagielloński – Prawo Karne Materialne i Procesowe. Wyzwania cywilizacyjne i nowe technologie.
 • Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej – mediator
 • uczestniczka szeregu konferencji krajowych i międzynarodowych z zakresu prawa medycznego – m.in. Kongresu Prawa Medycznego w Krakowie, konferencji pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta i z jego udziałem, konferencji organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński: m.in.: „Postępowanie dowodowe w sprawach tzw. błędów medycznych”, jak również konferencji z zakresu prawa gospodarczego i prawa własności intelektualnej
 • prelegent Forum Menadżerów Służby Zdrowia w Rzeszowie – „Wybrane prawa pacjentów w praktyce – przypadki naruszenia przez podmioty medyczne i ich pracowników praw pacjenta”

Kompetencje

Inicjatywa i niezależność
100%
Praca zespołowa
100%
Kreatywne rozwiązywanie problemu
100%
Umiejętności komunikacji drogą pisemną
90%
Praca pod presją czasu
100%
Świadomość zmian w prawie
100%
Empatia względem klientów
100%
Koncentracja na detalach
90%
Umiejętność analizy informacji
90%
Umiejętność organizacji
100%

POZA KANCELARIĄ

Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada poza kancelarią interesuje się filozofią, erystyką, sztuką, literaturą piękną i teatrem tańca. Z pasją uprawia sporty ekstremalne m.in. żeglarstwo regatowe, kite-surfing, narciarstwo.

POROZMAWIAJMY

Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada z chęcią porozmawia z Państwem i ustali jakiego wsparcia prawnego potrzebujecie. W celu umówienia się na konsultację prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny pod numerem: 17 888 60 09.

DZIAŁALNOŚĆ PRO BONO

 • Adwokaci Służbie Zdrowia
 • Galeria Sztuki r_z w Rzeszowie
 • # Ratuj Biznes
 • Wsparcie żeglarstwa, mi.in. Żeglarskiego Mundialu SSL Team Poland – jako wsparcie udziału reprezentacji polskich żeglarzy w SSL Gold CUP

Adwokaci i Partnerzy

Łączy nas dyscyplina I determinacja, które przekładają się na naszą skuteczność. Mamy na koncie wiele wygranych spraw sądowych I pozasądowych, w tym skomplikowanych I o wysokiej wartości przedmiotu sporu.

Copyright 2013-2023 Kancelaria Adwokacka Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada
Zastrzeżenia prawnePolityka prywatności