Zachowek

Prawo do zachowku i rola Kancelarii

Zachowek jest uprawnieniem, wynikającym z ogólnych przepisów prawa spadkowego, mającym na celu ochronę najbliższych krewnych spadkodawcy, do których zaliczamy: dzieci (wnuki, prawnuki itd.), małżonka oraz rodziców. Uprawnienie do zachowku przysługuje tylko tym osobom, które w danym przypadku dziedziczyłyby z ustawy po spadkodawcy i polega na dochodzeniu od spadkobierców powołanych do dziedziczenia określonej sumy pieniężnej. Wysokość zachowku zawsze jest określona poprzez sumę pieniężną, która zależy od wartości spadku, wielkości udziału pieniężnego, a także od tego, czy uprawniony jest osobą małoletnią bądź jest trwale niezdolny do pracy.

Kancelaria Adwokacka świadczy pomoc najbliższym członkom rodziny zmarłego poprzez przygotowanie oraz prowadzenie postępowań sądowych związanych ze sprawami o zachowek wobec osób powołanych do dziedziczenia.

Zachowek – dlaczego potrzebujesz adwokata?

Adwokat przede wszystkim określi: czy faktycznie przysługuje nam zachowek oraz ustali strategię i sposób w jaki należy go dochodzić.

Adwokat w szczególności, będzie Cię reprezentował w postępowaniu sądowym i w oparciu o swoją znajomość przepisów oraz doświadczenie, poprowadzi je w sposób najbardziej efektywny dla Twoich możliwości.

Szukasz pomocy kancelarii adwokackiej? Pomożemy Ci! 
+48 178 886 009
Godz. otwarcia: pon.-pt. 8:00 – 19:00

Publikacje Adwokatów i Prawników

Jakubowska-Zawada I Kancelaria Adwokacka

Copyright 2013-2023 Kancelaria Adwokacka Adwokat Joanna Jakubowska-Zawada
Zastrzeżenia prawnePolityka prywatności